Sprzedaż nieruchomości z pośrednikiem? Same korzyści!

 

Dlaczego warto sprzedawać z biurem nieruchomości?

Myśląc o sprzedaży nieruchomości, zawsze stajemy przed dylematem, czy skorzystać z usług biura nieruchomości, czy też zająć się tym samodzielnie. Korzyści, jakie możemy odnieść dzięki pośrednikowi, przewyższają koszt jego wynagrodzenia. Właściwa strategia sprzedaży nieruchomości może zwiększyć jej cenę nawet o kilkanaście procent.

Efektywna i bezpieczna sprzedaż nieruchomości wymaga bardzo dobrej orientacji w aktualnych przepisach prawa cywilnego i podatkowego, jak również umiejętności marketingowych. Pośrednik, dzięki swojemu doświadczeniu oraz swojej wiedzy jest w stanie zagwarantować nie tylko bezpieczeństwo transakcji, ale także optymalne kanały dystrybucji twojej oferty.    

Bezpieczeństwo transakcji

Przygotowując mieszkanie czy dom na sprzedaż, trzeba najpierw określić odpowiednią cenę dla nieruchomości. Wbrew pozorom – nie jest to wcale zadanie łatwe. Należy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, takich jak stan mieszkania, całego budynku, metraż, lokalizacja oraz perspektywa rozwoju okolicy, w której znajduje się dana nieruchomość. Niewłaściwa wycena może skutkować nie tylko wydłużeniem procesu sprzedaży, ale także stratami finansowymi. Potencjalnych nabywców zniechęci zarówno cena za wysoka, jak i za niska, jeszcze gorzej będzie wyglądała częsta zmiana ceny nieruchomości. Pośrednik, dzięki znajomości aktualnych trendów na rynku, może bardzo precyzyjnie oszacować optymalną – dla sprzedawcy i nabywcy – cenę, co jest gwarantem dużego zainteresowania potencjalnych klientów.

Kolejną niezwykle istotną kwestią przy sprzedaży nieruchomości jest jej stan prawny, a co za tym idzie – właściwe przygotowanie oferty pod względem formalnym. Niezbędna jest tutaj znajomość odpowiednich aktów prawnych, którą pośrednik – ze względu na swój zawód – posiada. Dlatego też jest w stanie dostrzec potencjalne zagrożenia, których nie zauważy osoba niemająca doświadczenia w zakresie sprzedaży nieruchomości. Pamiętaj także, że w ramach swojego wynagrodzenia pośrednik może skonsultować twoją ofertę z prawnikiem zatrudnionym w biurze nieruchomości. Jest to bardzo cenne, zwłaszcza w przypadku skomplikowanych transakcji. Co więcej – biuro nieruchomości  jest ubezpieczone od odpowiedzialności cywilnej, tym samym gwarantuje bezpieczeństwo transakcji – zarówno sprzedawcy, jak i nabywcy.

Profesjonalne zdjęcia

Zdjęcia wnętrza i okolicy sprzedawanej nieruchomości są kluczowe, gdyż to właśnie one mogą skutecznie zachęcić lub zniechęcić potencjalnego nabywcę do kontaktu. Profesjonalne fotografie to jeszcze jedna korzyść, jaką odnosimy ze współpracy z biurem nieruchomości. Odpowiednia prezentacja mieszkania uzupełniona właściwym opisem w znaczny sposób przekłada się na zainteresowanie klienta oraz cenę, jaką można uzyskać ze sprzedaży.

Kampania reklamowa

Nawet najlepiej przygotowana oferta musi zostać we właściwy sposób wypromowana, aby efektywnie przekłuć się na sukces sprzedażowy. Należy pamiętać, że kanały dystrybucji oferty różnią się w zależności od tego, jaką nieruchomość sprzedajemy – czy jest to dom, mieszkanie, czy też działka. Pośrednik, dysponując aktualnymi wynikami badań rynku oraz mając dostęp do baz osób poszukujących danych nieruchomości, jest w stanie dobrać jak najlepszą strategię marketingową dla twojej oferty, co znacznie przyspieszy proces sprzedaży. Należy także zwrócić uwagę na fakt, że ogłoszenia publikowane samodzielnie w mediach szybko tracą swoją aktualność, tym samym trzeba je ciągle odnawiać, co po jakimś czasie zazwyczaj staje się dla sprzedawcy po prostu męczące. Pomoc pośrednika w tej kwestii jest zatem niezwykle cenna.

Wiarygodność oferty

Polski rynek nieruchomości coraz bardziej zbliża się do trendów panujących na rynku zachodnioeuropejskim, na którym obecność pośrednika przy transakcjach nieruchomościami jest oczywista. Co za tym idzie – bezpośrednie oferty sprzedaży mieszkania, domu, lokalu są coraz częściej traktowane przez polskich nabywców podejrzliwie, co zniechęca ich do kontaktu ze sprzedawcą. Pośrednik potwierdza wiarygodność oferty oraz zapewnia bezpieczeństwo finansowe i prawne – jest to bardzo istotne dla poczucia komfortu nabywcy, tym samym zachęca go do przeprowadzenia transakcji.

Korzyści, jakie sprzedawca nieruchomości może odnieść, współpracując z profesjonalnym biurem nieruchomości, są znaczne i w sposób wymierny przekładają się na zysk z tytułu sprzedaży. Warto wziąć to pod uwagę, podejmując decyzję o skorzystaniu z usług pośrednika. Jeśli twoje mieszkanie, twój dom, lokal czy twoja działka mają być sprzedane szybko przy zachowaniu atrakcyjnej ceny i bezpieczeństwa – najlepsze co możesz zrobić, to zaufać profesjonalistom.

Mogą Ci się podobać

(Nowa) Stocznia – wróć, poznaj, zamieszkaj

Wynajem krótkoterminowy – popularny trend na trójmiejskim rynku nieruchomości

Flipy – czy to się opłaca?

Zmiany w podatku dochodowym od sprzedaży nieruchomości