5 korzyści ze współpracy z ekspertem finansowym

Dzisiejszy wpis poświęcimy w całości korzyściom, które może odnieść Klient współpracując z ekspertem finansowym w procesie ubiegania się o kredyt hipoteczny. Monika Bakinowska Ekspert ds. kredytów hipotecznych w PARTNERZY Nieruchomości opisuje pięć najważniejszych aspektów takiego działania. Jest ich oczywiście znacznie więcej, ale ta piątka jest kluczowa z punktu widzenia Klienta.

1.OSZCZĘDNOŚĆ CZASU

Wyobraź sobie, że chcesz kupić mieszkanie. Jako rozsądny człowiek swoją walkę o własne m zaczynasz od zbadania zdolności kredytowej. W tym celu musisz wybrać się do banku, w godzinach pracy placówki bankowej, ostatnio nawet w dokładnie wyznaczonym czasie. A co, jeśli chcesz porównać oferty kilku banków? Weźmiesz urlop w pracy? Poświęcisz kilka dni na spotykanie się z pracownikami banków i rozmowy, z których nie będzie wynikać jasno jak wygląda Twoja sytuacja? Alternatywą jest właśnie spotkanie z ekspertem finansowym, który na jednym spotkaniu (a czasem nawet podczas rozmowy telefonicznej) będzie w stanie udzielić Ci konkretnych informacji o ofertach różnych banków, stworzy porównanie tych, które będą najlepiej odpowiadały Twoim potrzebom i oczekiwaniom, aż w końcu przygotuje listę dokumentów, które będziesz musiał zgromadzić chcąc złożyć wniosek o kredyt.

2. SZEROKI WYBÓR

Profesjonalny pośrednik finansowy jest w stanie przygotować dla swojego Klienta rzetelne porównanie dostępnych ofert. Z tego powodu warto współpracować z firmami, które mają w ofercie kilka, a nawet kilkanaście banków oferujących produkty finansowe. Dzięki temu w jednym miejscu będziesz mieć dostęp do całego rynku finansowego. Co więcej, jeśli Twoje dochody nie są standardowe, bo np. niedawno zmieniłeś pracę lub „przeszedłeś na swoje” ekspert finansowy będzie w stanie tak pokierować procesem kredytowym, że uzyskasz finansowanie.

3. GWARANCJA EFEKTU

Czy przy tak stresującej sytuacji, jaką jest dla wielu osób ubieganie się o kredyt oraz zakup mieszkania chciałbyś mieć pewność, że wszystko będzie przebiegać dokładnie tak, jak powinno? Profesjonalista posiadający wiedzę, doświadczenie i dostęp do całego rynku kredytów hipotecznych jest w stanie być swego rodzaju gwarantem Twojego świętego spokoju. Jeśli tylko szczerze przedstawiłeś swoją sytuację, nie ukrywasz zobowiązań, nie pojawią się żadne okoliczności nadzwyczajne to współpraca z pośrednikiem kredytowym powinna zakończyć się sukcesem.

4. OBIEKTYWIZM

Dzisiejszy rynek finansowy przypomina mi targ – stoją stoiska, sklepiki – każde oznaczone marką konkretnego banku i każdy sprzedawca zachwala to, co ma na straganie – nawet jeśli będą to zwykłe kamienie… Nikt Ci nie powie „idź drogi Kliencie tam i tam – tam mają to, czego potrzebujesz”. Każdy będzie krzyczał, przekrzykiwał sąsiednich sprzedawców, byle tylko wzbudzić Twoje zainteresowanie. I dokładnie tak jest z bankami. O tym, że dany typ dochodu nie jest akceptowany lub że nieruchomość jest trudno zbywalna i nie stanowi najlepszego zabezpieczenia dla kredytu Klient dowiaduje się z reguły, gdy jest już za późno na jakiekolwiek zmiany, nowe wnioski, itp. Ekspert finansowy jest w stanie rzetelnie ocenić szanse Klienta na kredyt, ułoży cały proces, określi w jakim terminie mniej więcej można spodziewać się informacji zwrotnej, decyzji lub umowy kredytowej, wskaże newralgiczne punkty, zabezpieczy interes Klienta.

5. DOSTĘPNOŚĆ

Spotkanie o godzinie 18-stej? Rozmowa w weekend? W mojej pracy to norma. Dzięki temu, że jestem dla moich Klientów dostępna przez większość czasu wiedzą oni, że w każdej chwili otrzymają kompleksową informację. Jeśli bank wyda decyzję w sobotę, jeśli wypłata kredytu też zostanie zrealizowana w weekend mój Klient otrzyma taką wiadomość w najkrótszym możliwym terminie. Jedynym terminem, do którego moi Klienci muszą się dostosować to termin podpisania umowy kredytowej – wszystko inne możemy zrobić w dowolnym czasie. Co warte podkreślenia bardzo często moje relacje z Klientami nie kończą się na dniu wypłaty kredytu hipotecznego – zawsze, w każdym czasie moi Klienci mogą do mnie zadzwonić lub napisać, by skonsultować zmiany, które chcą wprowadzić w swojej umowie z bankiem.

Jeżeli szukasz pomocy w uzyskaniu kredytu na zakup nieruchomości to zachęcamy do kontaktu z naszym Ekspertem.  Przypominamy, że nasze usługi są bezpłatne, a za obsługę kredytu nie pobieramy żadnych dodatkowych kosztów ani prowizji.

 

 

Mogą Ci się podobać

Z cyklu dzielnice Trójmiasta – Uroki Wrzeszcza

Flipy – czy to się opłaca?

Zmiany w podatku dochodowym od sprzedaży nieruchomości

Małe jest piękne – aranżacja kawalerki